Silopi'de TEOG sınavı toplantısı

Silopi'de TEOG sınavı toplantısı
Silopi'de TEOG sınavı toplantısı
ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı ile ilgili toplantı düzenlendiKoç İlkokulu Konferans Salonundaki...

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı ile ilgili toplantı düzenlendi

Koç İlkokulu Konferans Salonundaki toplantıya, Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Alagöz,  2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısının Silopi ve Şırnak için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Şırnak'ın en büyük sorununun öğretmen eksikliği olduğunu ancak son atamalarla bunun büyük oranda giderildiğini ifade eden Alagöz, "İlimizde yüzde 90 oranında öğretmen eksikliği giderildi. Yeni gelen öğretmenlerin 4 sene ilimizde kalması eğitim ve öğretim kalitesine ciddi katkılar sağlarlar" dedi.

Toplantıda ilçedeki öğrencilerin TEOG sınavında daha başarılı olabilmesinin yollarının tartışılacağını kaydeden Alagöz, şunları söyledi:

"Nisan ayı sonunda da ikinci TEOG sınavları yapılacak. Arkadaşlarımızdan ikinci dönem daha çok gayret bekliyorum. Şekil verdiğimiz varlık insandır. İnsana hizmet etmek daha çok önemlidir. Okullarımızın röntgenini çekeceğiz, tek tek değerlendireceğiz. Her okul kendi karnesini görmüş olacak."

Alagöz'ün konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.