Silopi'deki izinsiz gösteriler

Silopi'deki izinsiz gösteriler
Silopi'deki izinsiz gösteriler
ŞIRNAK (AA) - Silopi'deki izinsiz gösteriler sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Musa Azma toprağa verildi.Malatya Adli...

ŞIRNAK (AA) - Silopi'deki izinsiz gösteriler sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Musa Azma toprağa verildi.

Malatya Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Azma'nın cenazesi, getirildiği Silopi'de düzenlenen törenin ardından Başak Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze töreninden konuşan Azma'nın dayısı Nazam Bayar, bundan sonra ölüm haberi almak istemediklerini dile getirerek, "Artık ülkemizde ölümlerin son bulmasını istiyoruz. Ne asker ne de gerilla hiç kimse ölmesin. İnşallah ülkemize bir an önce barış gelir" temennisinde bulundu.

Cenaze törenine Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Başkanı Salih Gülenç, Şırnak Belediye Eşbaşkanları Emine Esmer ile Seyfettin Aydemir, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Silopi'de 27 Aralık 2014'te Cizre'deki olayları bahane eden bir grup İpekyolu'nda toplanarak, yolu trafiğe kapatmak istemişti. 

Polisin "dağılın" uyarılarını dikkate almayarak, taş, el yapımı patlayıcı ve molotofkokteyli saldırıda bulunan gruba müdahale edilmişti. Çıkan olaylarda Musa Azma (25) ve Mahsun Bilen (18) yaralanmış, yaralılar Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Azma, buradaki müdahalenin ardından Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edilmişti.