Silopi'deki yaz Kur'an kurslarında ritmik-melodik yöntem

Silopi'deki yaz Kur'an kurslarında ritmik-melodik yöntem
Silopi'deki yaz Kur'an kurslarında ritmik-melodik yöntem
- Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Kur'an kurslarında öğrencilere ritmik-melodik yöntemle Kur'an öğretiliyor.

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca "Camiye Koşalım Kur'an'la Buluşalım" sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kurslarında öğrencilere ritmik-melodik yöntemle Kur'an öğretiliyor.

Çarşı Camisi İmamı Ahmet Akdeniz , yaptığı açıklamada, camilere kayıt yaptıran öğrencilere Kuran'ı Kerim dersinin dışında Temel Dini Bilgiler ve Peygamberimizin Hayatı eğitimini de verdiklerini belirtti.

Öğrencilerin daha iyi öğrenmeleri için bu yıl farklı bir teknik uyguladıklarını dile getiren Akdeniz, şöyle konuştu:

"Öğrencilerimizi üç gruba ayırdık. Kuran okumayı bilenler, yeni Kur'an'a geçenler ve Elif Ba'dan başlayanlar diye. Bu yıl da kurslarda öğrencilere farklı bir teknik olan ritim ve melodi eşliğinde ders işliyoruz. Ritim ve Melodi eşliğinde çocuklar da daha çok kalıcı oluyor. Geçen yıl faydasını çok gördük. Birçok öğrencimiz Kur'an-ı Kerim'e rahat ve kolay geçti. Öğrencilerimiz, ilk günden bu sistemi benimsedi. Dersler çok verimli geçiyor. Kursların hayırlı olmasını diliyoruz."

Akdeniz, kursta öğrencilere dua ve ilahi de öğrettiklerini kaydetti.

Kurs öğrencilerinden Enes Sansur, okullar tatil olunca Kur'an kursuna kaydolduğunu ve burada Kur'an'ı Kerim öğrediği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Dindar Ökmen de, yaz tatili yerine Kur'an'ı Kerim öğrenmeyi tercih ettiğini belirtti.