Silopili ev hanımlarına kurs

Silopili ev hanımlarına kurs
Silopili ev hanımlarına kurs
ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından ev hanımlarına yönelik "evde çocuk bakım...

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde İŞKUR, Halk Eğitim Merkezi ve  Aile Destek Merkezi (ADEM) tarafından ev hanımlarına yönelik "evde çocuk bakım kursu" açıldı.

Slopili 25 ev hanımının katıldığı kursa ilişkin açıklama yapan ADEM Müdürü Aylin Ökten, çocuk gelişiminin önemine değinerek, kadınların sosyal hayatta daha fazla bilinçlendirilmeleri için çalışma yaptıklarını söyledi.

Kursun 3 ay süreceğini ve her kursiyere günlük 20 lira harçlık verileceğini ifade eden Ökten, "Kurs sayesinde kadınlarımız çocuklarına daha iyi yetiştirecekler. Desteklerinden dolayı İŞKUR Şırnak Şube Müdürü Lezgin Özmen ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bilen'e teşekkür ediyorum" dedi.

Kursa katılan bayanlardan Hayal Güvenç ise, iki çocuk annesi olduğunu belirterek, "Ev hanımıyım nasıl çocuğuma bakacağımı bilmiyordum. Bu kursu açanlara nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Benim gibi bir sürü ev hanımı var ve bu kurs çok faydalı olacak bizlere" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  İŞKUR

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  açıklama