Silopi'nin Ceylan köyünde kermes

Silopi'nin Ceylan köyünde kermes
Silopi'nin Ceylan köyünde kermes
- Ceylan İlkokulunun bilişim sınıfının yenilenmesi için kermes düzenlendi

ŞIRNAK (AA) - Silopi'nin Ceylan köyündeki ilkokulundaki bilişim sınıfının yenilenmesi için kermes düzenlendi.

Okulda düzenlenen kermese, Silopi Kaymakamı Suat Demirci, İlçe Jandarma Komutanı Arkın Eken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, öğretmenler, öğrenciler ve köylüler katıldı.

Köylülerin yoğun ilgi gösterdiği kermeste, satışa sunulan yöresel yemekler ve giyim malzemelerinden elde gelecek gelirle okulun bilişim sınıfının eksiklerinin giderileceği bildirildi. 

Ceylan İlkokulu Müdürü Aydın Vural, yaptığı açıklamada, ilk defa bir köy okulunda kermes düzenlendiğini belirterek, "Bir risk aldık ve köyde kermes yaptık. Eğitim ve öğretim konusunda duyarlı olan insanlarımız, esnaflarımız bize sahip çıktılar ve destek verdiler. Sınıf için gayet yeterli malzememiz oldu. Kermese katılımcı sayımızda bizi çok sevindirdi" dedi.

Köylülerden Hayriye Tutuş da, okulun ihtiyacının giderilmesi için kermes düzenleneceğini duyunca katkı sağlamak için okula geldiğini söyledi.

Öğrencilerden Mehmet Sulmaz ise öğretmenleri ve idarecilerine bilişim sınıfının yenilenmesi için gösterdikleri gayretten ötürü teşekkür ettiğini ifade etti. 

 


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  eğitim