Şimşek, Silopili basketbolcularla buluştu

Şimşek, Silopili basketbolcularla buluştu
Şimşek, Silopili basketbolcularla buluştu
- Guler Legacy basketbol antrenörü Şimşek, basketbolcularla söyleşide bir araya gelerek, spor hayatını anlattı

ŞIRNAK (AA) - Guler Legacy basketbol antrenörü Mahmut Şimşek, Silopili basketbolcularla söyleşide bir araya geldi.

Silopi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü binasında hizmete giren Necati Güler Kültürlü Sporcu Kütüphanesinin açılışının ardından sportif eğitmenler Enver Yılmaz, Hüsnü Esrarı ve Necmettin Üce ve Guler Legacy Antrenörü Mahmut Şimşek, basketbolcularla düzenlenen söyleşide sohbet ettiler.

Şimşek, çok zor şartlarda eğitim aldığını belirterek, milli basketbolcu olmayı küçük yaşlardayken hedeflediğini söyledi.

Hakkarili olduğunu ve basketbolcu olmak için sıkıntı çektiğini ifade eden Şimşek, "Sizlerin çektiği sıkıntıların hepsini bende zamanında çok çektim. Basketbol ile tanıştıktan sonra bütün hayatım değişti. Basketbolu öğrendikten sonra kendi yöremdeki çocuklara basketbolu öğretmeye başladım. Gençlerimizin hayatına gerçekten dokundum" dedi.

Şimşek daha sonra müdürlükçe he ay düzenlene ayın sporcusu yarışmasında dereceye giren sporculara madalyalarını verdikten sonra basketbolcularla pasta kesti.

Sporcular, rahatsızlığı nedeniyle Silopi'ye gelemeyen Necati Güler için yazmış oldukları mektupları iletmesi için Şimşek'e verdiler.

Silopili sporculardan Hatice Arzuman, Şimşek'in kendilerine basketbol hakkında bilgi verdiğini ve ileride Şimşek ve Güler gibi milli bir basketbolcu olmayı istediğini dile getirdi.

Hazal Burak ise başarılı basketbolcu Güler'i de Silopi'de görmek istediklerini söyledi.

 


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  spor

  ,

  Sohbet

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim