Şırnak Devlet Hastanesinde yeni birimler hizmete girdi

Şırnak Devlet Hastanesinde yeni birimler hizmete girdi
Şırnak Devlet Hastanesinde yeni birimler hizmete girdi
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Devlet Hastanesinde anne oteli, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, nükleer tıp merkezi ve yenilenen çocuk servisi törenle hizmelte...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Devlet Hastanesinde anne oteli, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, nükleer tıp merkezi ve yenilenen çocuk servisi törenle hizmelte girdi.

Hastanede yenilenen birimlerin ve alınan cihazların hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törene, Şırnak Valisi Hasan İpek,  AK Parti Milletvekili Mehmet Emin Dindar, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, İl Jandarma Komutanı Mustafa Sakaoğlu, Emniyet Müdürü Celal Sel, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aşan, Sağlık Müdürü Burcu Hızal, Şırnak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hakan Tokur, kurum müdürleri, sağlık çalışanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali İpek, Şırnak halkını hizmetle buluşturduklarını ve kentte her gün bir açılış yapıldığını söyledi.

Şırnak'ın her gün daha iyiye ve güzelliklere doğru gittiğine vurgu yapan Vali İpek, "Şırnak'ta sağlanan huzurla birlikte insanların mutluluğunu, çalışkanlığını ve zekasını gösterme imkanı buluyoruz. Şırnak'ın  Türkiye 'nin en kalkınmış, kültürü yüksek, en zengin ilk 10 ili arasına gireceğini umuyorum. Bu cihazların alımında  emeği geçen Sayın Başbakanımıza, Sağlık Bakanımıza, milletvekilimize ve sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Vali İpek, hastanede tedavi olup, çıkan hastaların yüzünün gülmesi için her anlamda hizmet kalitesini yükseltmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Milletvekili Dindar da, gayelerinin yerinde hizmet olduğunu ve Şırnaklıların çevre illere gitmeden tedavi olabilmelerini sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.

"İnsanlarımıza kendi memleketlerinde hizmet vermenin mutluluğu içerisindeyiz" diyen Dindar, "Bunlarda yetmiyor.  İstanbul , Ankara , İzmir'de ne varsa, Şırnak'ta da onun olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu gayretlerde emeği geçen bakanlık mensubu arkadaşlarımıza, valimize ve sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Şırnak Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Hakan Tokur ise, Sağlık bakanlığı'nın 12 yılda büyük atılımlar gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, hastaneye yeni alınan cihazların yanında yeni doğan bebeklerin anne sütünden mahrum kalmaması için anne otelini hizmete açtıklarını anlattı.

Konuşmaların ardından kentteki sivil toplum kuruluşları ve Yeşilay Cemiyeti tarafından Vali İpek, Milletvekili Dindar ve diğer kurum müdürlerine plaket verildi.

Vali İpek ve Milletvekili Dindar, daha sonra anne oteli, yeni doğan yoğun bakım servisi ve yenilenen çocuk servisini inceledi. Vali ipek ve Dindar, çocuklara oyuncak ve annelere ise çeşitli hediyeler verdi.