Şırnak Valiliği'nden engellilere giyecek yardımı

Şırnak Valiliği'nden engellilere giyecek yardımı
Şırnak Valiliği'nden engellilere giyecek yardımı
- Şırnak Vali Yardımcısı Arıkan, 3 Aralık Dünya Engellilere Günü dolayısıyla engellilere giyim yardımında bulundu.

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Vali Yardımcısı Ali Arıkan, 3 Aralık Dünya Engellilere Günü dolayısıyla engellilere giyim yardımında bulundu.

Vali Yardımcısı Arıkan, yaptığı açıklamada, Şırnak Valiliği olarak Silopi ilçesinde yaşayan 75 engelli vatanda giyecek yardımında bulunduklarını belirtti.

Engellilerin, sadece "Dünya Engelliler Günü'nde değil her gün hatırlanması gerektiğini dile getiren Arıkan, değişen yaşam koşullarına paralel olarak engelli vatandaşların şartlarının daha da iyileştirilmesi için resmi veya özel yapıcı adımların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

Arıkan, "Şartlar iyileştirildikçe, imkanlar sağlandıkça engelli vatandaşlarımız, bütün engelleri aşmakta, başarılı çalışma ve takdire değer eserler ortaya koymaktadır. Unutmayalım ki, engelli olmak kişinin kendi tercihi değildir. Her birey aslında engelli adayıdır. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi toplumsal önceliğimiz olmalıdır" dedi.

Engelli vatandaşların yaşamının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde son yıllarda çok önemli yasal düzenlemeler yapıldığını kaydeden Vali Yardımcısı Arıkan, şöyle konuştu:

"Ancak engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, basın ve yayın organları ile toplumun her kesimindeki bireylerin, destek olması gerekmektedir. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Bu durum, insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve sosyal devlet olmanın da en önemli gereğidir."

Giyim yardımı alan engellilere ise, Arıkan'nın her zaman kendilerine büyük destek olduğunu belirterek, bu duyarlı davranışından dolayı kendisine teşekkür etti.