Şırnak Valisi Su, Cizre'de vatandaşlarla görüştü

Şırnak Valisi Su, Cizre'de vatandaşlarla görüştü
Şırnak Valisi Su, Cizre'de vatandaşlarla görüştü
- Vali Su: "Barışı hep birlikte inşa edeceğiz. Sizlerin de desteğiyle barış süreci devam edecek ve inşallah o süreçten sonra burası da kalkınacak. Cizre önemli bir turizm merkezi olacak"

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Valisi Ali İhsan Su, barış sürecinin devam edeceğini ve bu süreçten sonra Cizre'nin kalkınarak önemli bir turizm merkezi olacağını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberindeki İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Celal Sel ile Cizre'ye gelen Su, Kaymakam Mehmet Şamil Horasanlı'yı ziyaret ederek ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

Daha sonra Nuh Nebi Camisi'ne geçen Su, cami avlusunda bulunan Nuh Peygamber ve bilim insanı İsmail Ebul İz Bin Rezzaz El Cezeri türbesinde dua etti.

- "Barışı hep birlikte inşa edeceğiz"

Çarşıda vatandaşlarla görüşen Su'ya esnaf Cengiz Tatar, "Biz aş ve istemiyoruz. Her ikisi de bir şekilde hallolur. Biz huzur ve barış istiyoruz. Bu konuda elinizden ne geliyorsa yapın ve biz de size destek çıkalım" dedi.

Bunun üzerine Vali Su, "Barışı hep birlikte inşa edeceğiz. Sizlerin de desteğiyle barış süreci devam edecek ve inşallah o süreçten sonra burası da kalkınacak. Cizre önemli bir turizm merkezi olacak" ifadesini kullandı.

Belediye caddesindeki esnafı ziyaretinin ardından Cizre Müzesini gezerek eserler hakkında bilgi alan Vali Su, çıkışta yaptığı açıklamada, Cizre'de vatandaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Cizre'deki tarihi, kültürel değerleri de görme fırsatı bulduğuna işaret eden Su, "Cizre, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri bakımından son derece zengin bir ilçe . Bu kültürel değerlerin ortaya çıkarılması için çalışmalar sürüyor. Bu güzelliklerin tamamı gün yüzüne çıkarılıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak" diye konuştu.

Vali Su ve beraberindekiler, restorasyon çalışmaları devam eden İç Kale ile Hamidiye Kışlası ve Mem-u Zin Zindanını gezdikten sonra ilçeden ayrıldı.