Şırnak'ta AK Parti'li kadınlardan seçim sonrası mevlit

Şırnak'ta AK Parti'li kadınlardan seçim sonrası mevlit
Şırnak'ta AK Parti'li kadınlardan seçim sonrası mevlit
- AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilatınca partinin 1 Kasım seçimlerinde aldığı oyları artırması dolayısıyla mevlit okutuldu - Şırnak Kadın Kolları Başkanı Atan: - "Mahallelerimizdeki hendek ve barikatlara bizler karşı çıkıp biz kadınlar kaldıracağız. Bu topraklar bizimdir ve bizler teröre 'Hayır', barışa ve kardeşliğe 'Evet' diyoruz. Bu topraklara barışı ve kardeşliği AK Parti getirecektir"

ŞIRNAK (AA) - AK Parti Şırnak Kadın Kolları Teşkilatı, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ndeki başarıları dolayısıyla mevlit okuttu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Aşan, parti birasında düzenlenen mevlit programında, partisinin geldiği noktada kadınlar ve gençlerin büyük payı olduğunu söyledi.

Şırnak'ta partinin elde ettiği oyların çok kıymetli olduğunu vurgulayan Aşan, gençlerin ve kadınların özverili çalışmaları sonucu seçimde başarı kazanıldığını anlattı.

Aşan, il teşkilatı olarak partilerini en iyi şekilde temsil ettiklerine inandıklarını vurguladı.

- "1 Kasım İslam ülkelerinin zaferi oldu"

İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan da bölgenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, böyle bir dönemde kentte partilerinin aldığı oyun büyük önem taşıdığını söyledi.

1 Kasım'daki seçimde dünyanın gözünün Türkiye'de olduğunu ifade eden Atan, "1 Kasım İslam ülkelerinin zaferi oldu. İnşallah Cudi'nin, insanlığın doğduğu yerin kardeşliğini bizler tesis edeceğiz. 'Haydi Bismillah' diyerek, bundan sonra hizmetlerimizin kaldığımız yerden daha iyisini yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"Mahallelerimizdeki hendek ve barikatlara bizler karşı çıkıp biz kadınlar kaldıracağız. Bu konuda kadınlara çok büyük görev düşüyor. Bu topraklar bizimdir ve bizler teröre 'Hayır', barışa ve kardeşliğe 'Evet' diyoruz. Bu topraklara barışı ve kardeşliği AK Parti getirecektir" ifadelerini kullanan Atan, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı üyelerinden Bedia Atan da Kürtçe konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde barış ve kardeşliğin tesisi için atılan demokratik adımlara değindi.

"Bu parti fakirlerin ve kimsesizlerin umududur" diyen Atan, seçim sonucundan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Elif Temizel de seçim sürecinde çok zor şartlar altında görev yaptıklarını anlattı.

Halka en iyi hizmetin sunulması için çalışmalarının süreceğini aktaran Temizel, "Burada arkadaşlarımız canını ortaya koyarak seçim çalışması yapmıştır. Seçim sonucu herkese hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti'nin başarısı pasta kesilerek kutlandı.

Kürtçe mevlidin ardından kardeşlik ve barışın tesisi için dua edildi.