Şırnak'ta büyükbaş hayvanların gezinmesi

Şırnak'ta büyükbaş hayvanların gezinmesi
Şırnak'ta büyükbaş hayvanların gezinmesi
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta cadde ve sokaklarda sahipsiz büyükbaş hayvanların gezinmesine vatandaşlar tepki gösterdi.Kent merkezindeki caddelerin...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta cadde ve sokaklarda sahipsiz büyükbaş hayvanların gezinmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

Kent merkezindeki caddelerin refüjleri ile ara sokaklarda gezinen büyükbaş hayvanlar, çöplerden beslenirken, trafik güvenliğini de tehlikeye sokuyor.

Ara sokaklardaki çöp yığınlarını dağıttıkları ve hastalıklara neden oldukları gerekçesiyle,  belediye hoparlörlerinden zaman zaman hayvanların başıboş bırakılmaması yönünde uyarılar yapılırken, yetkililerin sorunu çözememesi Şırnaklıların tepisini çekti.

Vatandaşlar, hayvan sahiplerinin ineklerine sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, buna seyirci kalan belediyenin biran önce çözüm üretmesi gerektiğini belirttiler.

Murat Aslan adlı vatandaş, "Büyükbaş hayvanlarla Şırnaklılar beraberce caddelerde yürür oldu. Bu durum Şırnak'a yakışmıyor. İnsanlar bu durumu normalmiş gibi karşılıyor. Hayvan sahiplerinin de bu konuda duyarlı olmaları gerekiyor. Belediyenin de bu hayvanları toplaması, bu görüntü kirliğine çözüm bulması gerekiyor" dedi. 

 


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Belediye

  ,

  Hayvanlar

  ,

  zaman

  ,

  kent

  ,

  Cadde

  ,

  Aslan