Şırnak'ta DEDAŞ'ın kış hazırlıkları

Şırnak'ta DEDAŞ'ın kış hazırlıkları
Şırnak'ta DEDAŞ'ın kış hazırlıkları
ŞIRNAK (AA) - Şırnak DEDAŞ İl Müdürü Memet Bulut, kurum olarak kış mevsiminin olumsuzluklarına karşı hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.Bulut,...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak DEDAŞ İl Müdürü Memet Bulut, kurum olarak kış mevsiminin olumsuzluklarına karşı hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

Bulut, yaptığı açıklamada, müdürlük sorumluluk alanında bulunan bazı bölgelerde mevsimsel hat yıpranmaları, artan enerji talebi gerekse de kontrolsüz ve dengesiz kullanımdan kaynaklanan aşırı tüketim nedeniyle meydana gelen arızalarla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Şırnak ve ilçelerinde kış mevsiminin zor ve çetin geçtiğine işaret eden Bulut, şunları kaydetti:

"Kış şartların yaşandığı Şırnak ve bağlı ilçelerinde meydana gelen yoğun yağmur yağışı ve çığlar nedeniyle o bölgelerdeki enerji naklini sağlayan direk ve enerji nakil hatlarında güçlendirme çalışmalarının tüm zorluk ve engellere rağmen yoğun bir özveri ile yapıldığı ve yapılmaya devam ediyor. Sorumluluk alanlarında bulunan tüm bölgelerde gevşemiş durumda olan hatların kış mevsimindeki oluşan şartlar nedeniyle elektrik kesintisine neden olmaması için yüklememiz altında bulunan arıza bakım onarım firmasına gerekli talimatlar verilmiş olup gerek araç gereç gerekse de malzeme konusunda il müdürlüğümüzün tüm imkanları seferber ediliyor. Ayrıca trafo ile panoların bakım ve onarımları, İl merkezinin yanı sıra ilçe ve köylerde de enerji nakil hatları ile direklerinin kışa hazır hale getirme çalışmaları da yapılıyor. Şu ana kadar İl genelinde 680 adet trafo bakım, onarımı ve 220 km ENH hattı bakımı yapılmış olup çalışmalar tüm hızıyla devam ettirilecektir."