Şırnak'ta değerlendirme toplantısı

Şırnak'ta değerlendirme toplantısı
Şırnak'ta değerlendirme toplantısı
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Milli Eğitim  Müdürlüğünce, 2014 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya, Milli Eğitim...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Milli Eğitim  Müdürlüğünce, 2014 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ilçe milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Alagöz, ilçe milli eğitim müdürleriyle birlikte, 2014 yılının değerlendirmesinin yanında eğitim öğretim yılının birinci döneminin bitmesiyle ile ilgili değerlendirme yapacaklarını söyledi.

Eğitimin 3 ayağı olduğunu ifade eden Alagöz, "Birisi öğrenci , ikinci öğretmen, üçüncüsü de yöneticilerdir.  Bunların birlikte hareket etmesi halinde Şırnak'ımızın hakkettiği yere geleceğine inanıyorum. Bizim insanımız çalışkandır, zekidir ve fedakardır. Bütün enerjisini eğitim ve öğretim çağındaki çocuklarımız için kanalize etmesi gerekiyor. Aksi halde başarı tesadüf değildir" dedi.

Birinci yarı yılın bitmesiyle öğrencilerin karne alacağına değinen Alagöz, anne ve babalara şu tavsiyelerde bulundu:

"Karne bir çocuğun nihayetinde eğitim öğretim durumunu belirler. hayatın ne sonu nede başlangıcıdır.  Bunun için çocuklarımıza kızma, bağırma gibi davranışlar yerine onları dinleyerek, okullarını ziyaret ederek, öğretmenleri ile görüşerek sıkıntılarını paylaşarak başarı çıtalarını yükseltebileceğimize inanıyorum. Eğer gayret edersek ikinci dönemde başaramayacağımız bir şey yok. Velilerimizden öğrenci olmalarını talep ediyoruz. Çocuklarına zaman ayırmalarını istiyorum. Onların dertleri paylaşmasını istiyoruz."