Şırnak'ta "DİKA 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı"

Şırnak'ta "DİKA 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı"
Şırnak'ta "DİKA 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı"
ŞIRNAK (AA) - Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2015 yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı" Şırnak'ta yapıldı. Bir otelde düzenlenen toplantıya,...

ŞIRNAK (AA) - Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2015 yılı 1. Olağan Kalkınma Kurulu Toplantısı" Şırnak'ta yapıldı. 

Bir otelde düzenlenen toplantıya, DİKA Genel Sekreteri Dr. Tabip Gülbay, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Mehmet Nuri Nas, DİKA Kalkınma Kurulu Başkanı Ahmet Akgül,  ilçe kaymakamları, Kalkınma Bakanlığı planlama uzmanı Tamer Metin, ajansın faaliyet gösterdiği TRC Bölgesi'ndeki Mardin, Batman , Şırnak ve Siirt'in  kamu , özel sektör ve çeşitli meslek gruplarından gelen yaklaşık 100 kişi katıldı.

Toplantıda konuşan DİKA Genel Sekreteri Gülbay, Kalkınma Kurulunun işlevini etkinleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Bu konuyu toplantıya katılanlarda istişare edeceklerini ifade eden Gülbay, "Biz istiyoruz ki, 4 ilimizin TRC3 Bölgesinde kalkınması noktasında kurul üyelerimizin görüşlerinin alınması ve bu kurulun daha etkin ve aktif hale getirilmesidir" dedi.

Kalkınma Kurulu Başkanı Akgül ise, toplantıdan çıkacak görüşlerin bakanlığa sunulacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından ajansın 2014 yılı faaliyetleri hakkında katılımcıların bilgilendirilmesi ve üyelerin görüş ve önerilerinin alınması sonrası 2015 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin sunumlar gerçekleştirildi.


  ETİKETLER:

  Batman

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  Kamu

  ,

  ilçe

  ,

  sektör

  ,

  2015