Şırnak'ta DİKA Yönetim Kurulu toplantısı

Şırnak'ta DİKA Yönetim Kurulu toplantısı
Şırnak'ta DİKA Yönetim Kurulu toplantısı
ŞIRNAK (AA) - Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2015 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısı Şırnak'ta yapıldı.Bir otelde, Şırnak Valisi Ali İhsan Su...

ŞIRNAK (AA) - Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2015 yılı Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısı Şırnak'ta yapıldı.

Bir otelde, Şırnak Valisi Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Batman Valisi Azmi Çelik, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Batman, Şırnak, Siirt Belediye Başkanları, ticaret ve sanayi odaları başkanları ve il genel meclisi başkanları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Su, DİKA'nın  Mardin, Batman, Siirt  ve Şırnak'ı kapsayan ve temel hedefi bölgeler ve iller arası kalkınma farklılıklarını ve gelişme farklılıklarını ortadan kaldırmak için kurulduğunu söyledi.

Vali Su, şunları söyledi:

 "DİKA, İnşallah 2015 yılında da önemli projeleri gerçekleştirecektir. Bu anlamda özelikle vatandaşlarımızdan,  kurum ve kuruluşlarımızdan, KOBİ'lerimizden kalkınma ajansımızın açtığı kalemler için proje üretmelerini istiyoruz. Çünkü ne kadar çok güzel proje üretebilirsek projeler üretirsek, kalkınma ajansımıza bağlı illerimizin kalkınmasına gelişmesine, sosyal anlamda, ekonomik anlamda, iktisadi anlamda gelişmelerine çok önemli bir kaynak sağlamış olacağız." 

Vali Su'yun konuşmasının ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti.