Şırnak'ta geçen yıl 53 bin 972 kişinin diş tedavisi yapıldı

Şırnak'ta geçen yıl 53 bin 972 kişinin diş tedavisi yapıldı
Şırnak'ta geçen yıl 53 bin 972 kişinin diş tedavisi yapıldı
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde geçen yıl 53 bin 972 kişinin diş tedavisinin yapıldığı bildirildi. Ağız ve...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Nurullah Kadırhan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde geçen yıl 53 bin 972 kişinin diş tedavisinin yapıldığı bildirildi. 

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Nurullah Alkış, yaptığı açıklamada, 2013 yılında merkezlerinde 10 polikliniğin olduğunu ancak Sağlık Bakanlığınca devredilen ek binanın hizmete girmesiyle birlikte poliklinik sayısının geçen yıl 16'ya çıktığını söyledi.

2013 yılında 41 bin 66 hastaya hizmet verdiklerini ifade eden Alkış, 2014 yılında bu sayının 53 bin 972'ye yükseldiğini belirtti. 

Evde bakım sağlık hizmetleri kapsamında felçli ve yatalak hastalara evde hizmet verdiklerini anlatan Alkış, şöyle konuştu:

"Bakanlığımızın başlattığı kampanya ile birlikte il merkezi ve ilçelerde bulunan bütün ilköğretim okullarındaki öğrencilerimize diş fırçası ve macunu dağıtıyoruz. Hekimlerimizle okulları dolaşıp hijyen eğitimini ve doğur diş fırçalama tekniklerini anlatıyoruz. Son üç yıldır diş hekimleri hastalarımızı evlerinde ziyaret ederek, felçli ve yatalak hastalarımıza  hizmet veriyor." 


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Kampanya

  ,

  hizmet