Şırnak'ta İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Şırnak'ta İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Şırnak'ta İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta 2015 yılı 1. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.Şırnak Valisi Hasan İpek başkanlığındaki toplantıya, kurum...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta 2015 yılı 1. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

Şırnak Valisi Hasan İpek başkanlığındaki toplantıya, kurum müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali İpek, Şırnak'a ayrılan bu yılki ödeneğin 461 milyon lira olduğunu söyledi.

Son dönemlerde Şırnak'a ciddi yatırımlar kazandırıldığını belirten Vali İpek, Enflasyonun yüzde 5.6 olduğu bir yerde, enflasyonun 10 katından daha fazla bir yatırımı ilimize kazandırmışız. Diğer illere göre Şırnak daha fazla yatırım almıştır. Şırnak, çözüm sürecinin nihayete erişmesinden sonra bu yatırımların meyvesini mutlaka alacaktır" dedi.

Vali İpek, 2015 yılı içerisinde ciddi projelerinin olduğunu ve bölgenin atılımlar yapacağına inandığını ifade ederek, şunları söyledi:

"2015 yılında çok ciddi projelerimiz var. Tarımsal ve ekonomik alanda devrim niteliğindeki projeleri hayata geçireceğiz. Tarımla ilgili İdil ve Silopi bölgelerine ciddi kaynaklar ayırdığımız projelerimiz var. Habur Sınır Kapısı, kara ihracatın yüzde 50'sini sağlıyor. Üçüncü yeni kapı projelerimiz yakında hayata geçecektir. Ayrıca komşu ülkelerle ilişkilerimizi geliştirip önemli veriler almayı planlıyoruz."

Vali İpek'in konuşmasının ardından kurum müdürleri, yatırımlarla ilgili sunum gerçekleştirdiler.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Yatırım

  ,

  Kapı

  ,

  lira

  ,

  komşu

  ,

  kurum

  ,

  Devrim

  ,

  2015