Şırnak'ta İlk defa göğüs çıkığı ameliyatı yapıldı

Şırnak'ta İlk defa göğüs çıkığı ameliyatı yapıldı
Şırnak'ta İlk defa göğüs çıkığı ameliyatı yapıldı
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta, halk arasında güvercin göğüs olarak bilinen pektus karinatum hastalığının ameliyatı yapıldı.Şırnak Devlet Hastanesinde...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta, halk arasında güvercin göğüs olarak bilinen pektus karinatum hastalığının ameliyatı yapıldı.

Şırnak Devlet Hastanesinde görevli göğüs cerrahi uzmanı Dr. Selçuk Gürz ve ekibi tarafından yapılan ameliyatta 15 yaşındaki Fırat Alma adlı genç sağlığına kavuştu.

Dr. Gürz, yaptığı açıklamada, halk arasında güvercin göğüs olarak bilinen pektus karinatum hastalığının bin doğumda 1 görülen göğüs duvarı deformitesi olduğunu söyledi.

Şırnak'ta ilk olarak bu hastalığın tedavisinin yapıldığını ve iyi sonuç alındığını ifade eden Dr. Gürz, "Hastamız göğüs çıkıklığı şikayeti ile gelmişti. Buna yönelik gerekli tetkikleri yaptık, bunun ameliyat olabilir bir hastalık olduğunu kendisine ve yakınlarına anlattık. Sonrasında da bu ameliyatı yapabileceğimizi kendileri ile ayrıntılı bir şekilde konuştuk. Ameliyat başarılı geçti ve göğüs düzeldi" dedi.

Hastanın babası Hacı Alma da, Beytüşşebap ilçesinden geldiklerini ve doktorlarının kendilerine hastalık hakkında bilgi verdikten sonra ameliyatı gerçekleştirdiğini dile getirerek, bu sayede büyük şehirlere gitmeye gerek kalmadığını söyledi.

Ameliyatı başarılı geçen Fırat Alma ise, doktoru ve ekibine teşekkür etti.