Şırnak'ta ilk kez laparoskopik mide ameliyatı yapıldı

Şırnak'ta ilk kez laparoskopik mide ameliyatı yapıldı
Şırnak'ta ilk kez laparoskopik mide ameliyatı yapıldı
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Devlet Hastanesi'nde ilk kez kapalı laparoskopik yöntemiyle, midesi delinen bir hasta başarılı bir şekilde ameliyat edildi.Karın...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Devlet Hastanesi'nde ilk kez kapalı laparoskopik yöntemiyle, midesi delinen bir hasta başarılı bir şekilde ameliyat edildi.

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 20 yaşındaki Abdullah Katrancı'nın midesinin delindiği tespit edildi.

Bunun üzerine laparoskopik yöntemiyle mide delinmesi tamiri ameliyatı yapılmasına karar verilen Katrancı ameliyata alındı. Yaklaşık 2 saat süren başarılı ameliyat sonrası Katrancı, sağlığına kavuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrah Uzmanı Opr. Dr. Gül Bayrakçı şunları söyledi:

"Hastamız geçen cuma gün karın ağrısı şikayeti ile başvurdu bize. Yaptığımız tetkikler sonucunda midesinde bir delik olduğunu tespit ettik. Hemen hastamızı ameliyata aldık. Ameliyatta midesini tamir ettik ama bunu, halk arasında kapalı yöntemle bilinen laparoskopik yöntemle yaptık. Şırnak'ta ilk defa yapıldı bu ameliyat. Teknik olarak yeterli durumdayız. İyi bir ekibimiz var. Hastalarımızın bize güvenmesi halinde her türlü ameliyatı yapabilecek potansiyele sahibiz.

Katrancı ise, doktorlara teşekkür ederek, "4 senedir ben bu sancıyı çekiyordum. Van'a, Erzurum'a, Elazığ'a, Malatya'ya gittim ama hastalığımı çözemediler. Hayatımı kurtardılar. Allah razı olsun" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Malatya

  ,

  ŞIRNAK