Şırnak'ta ilk kez mikroskobik yöntemle beyin ameliyatı yapıldı.

Şırnak'ta ilk kez mikroskobik yöntemle beyin ameliyatı yapıldı.
Şırnak'ta ilk kez mikroskobik yöntemle beyin ameliyatı yapıldı.
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta ilk kez yapılan tedaviyle, beyninde tümör olan bir çocuk hasta, mikroskobik yöntemle ameliyat edildi.Daha önce gittiği bir...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta ilk kez yapılan tedaviyle, beyninde tümör olan bir çocuk hasta, mikroskobik yöntemle ameliyat edildi.

Daha önce gittiği bir çok sağlık kuruluşunda tedavi edilemeyen 4 yaşındaki Nurcan Yılmaz'ın ailesi son olarak çocuklarını Şırnak Devlet Hastanesine götürdü.

Burada yapılan tetkiklerde beyninde tümör olduğu tespit edilen minik Nurcan'ın ameliyat edilmesine karar verildi.

Doktorların kararının ardından tedavisine başlanan çocuk, mikroskobik beyin ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Şırnak Devlet Hastanesinde ilk defa yapılan ameliyatı gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Halil Olgün Peker, yaptığı açıklamada, Cizre 'den gelen hastanın yapılan tetkiklerinde beyninde tümöre rastladıklarını belirterek, "Hastayı acilen ameliyat etmemiz gerekiyordu. Mikroskobik beyin tümörü ameliyatı yaptık. Hastamız gayet iyi. 3 gün yoğun bakımda kaldı. Daha önce böyle bir ameliyat bu hastanede gerçekleştirilmemiş. bundan sonra bu gibi ameliyatları yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Baba İdris Yılmaz ise, gittikleri diğer hastanelerde sonuç alamadıklarını ifade ederek, "kızımın durumu gittikçe kötüye gidiyordu. Olgün Hocamızdan Allah razı olsun. Kızımıza hayat verdi. Allah'ta onun yüzünü güldürsün, kendisine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  hayat

  ,

  Cizre

  ,

  Çocuk

  ,

  beyin