Şırnak'ta izinsiz gösteri

Şırnak'ta izinsiz gösteri
Şırnak'ta izinsiz gösteri
- Polise molotofkokteyli ve havayi fişeklerle saldıran gruptan 17 kişi gözaltına alındı - Gözaltına alınan kişilerin üzerinde bir ruhsatsız tabanca, 50 molotofkokteyli ve çok sayıda havayi fişek ele geçirildi

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta izinsiz gösteri düzenledikleri gerekçesiyle 17 kişi gözaltına alındı, üzerinde yapılan aramada bir ruhsatsız tabanca, 50 molotofkokteyli ve çok sayıda havayi fişek ele geçirildi.

Gaffar Okkan Caddesinde toplanan yüzleri maskeli bir grup, polisin uyarılarına rağmen dağılmayarak, izinsiz gösteri yapmak istedi. 

Göstericilerin güvenlik güçlerine molotofkokteyli ve havayi fişekler atması üzerine polis, saldıran şahıslardan 17 kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan kişiler üst aramalarında bir ruhsatsız tabanca, 50 molotofkokteyli ve çok sayıda havayi fişek ele geçirildi. 

Gözatına alınanlar emniyet müdürlüğüne götürüldü. 

Öte yandan polis ekipleri, Yeni Mahallede inşaat halindeki bir binada yaptıkları aramada izinsiz gösterilerde kullanılmak için konulduğu belirlenen 15 litre benzin, 100 bira şişesi, çok sayıda fitil ve eldiven ele geçirdi.