Şırnak'ta KÖYDES değerlendirme toplantısı

Şırnak'ta KÖYDES değerlendirme toplantısı
Şırnak'ta KÖYDES değerlendirme toplantısı
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Valisi Hasan İpek, Köy Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamına Şırnak'a 7 Milyon 666 bin lira ödenek ayrıldığını...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Valisi Hasan İpek,  Köy Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamına Şırnak'a 7 Milyon 666 bin lira ödenek ayrıldığını söyledi.

Valilik Toplantı Salonunda, İpek başkanlığında KÖYDES Projesi kapsamında 2014 yılında yapılan çalışmalar ve 2015 yılında yapılması planlanan hizmetlere ilişkin toplantı düzenlendi.

Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kazım Zan, İl Genel Meclisi Başkanı Erşet Ediş ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Vali İpek, yaptığı açıklamada, Şırnak'a KÖYDES Projesi kapsamında 2014 yılında ayrılan 7 Milyon 373 bin liralık ödenekle, köylerin içme suyu, yol ve altyapı ile ilgili çalışmalar yapıldığını anlattı.

2015 yılı için Şırnak'a 7 Milyon 666 bin lira ödenek ayrıldığını ifade eden Vali İpek, "İnşallah ek ödeneklerle  bunu biraz daha artırmayı planlıyoruz. Bu anlamda 2015 yılında da iyi sağlıklı içme suyu, köy içi düzenlemeler ve yol yapımıyla ilgili çalışma yapacağız. Bu çerçevede bir asfalt plentini İl Özel İdaresine kazandırdık. Bu asfalt plentinin ürettiği sıcak asfaltlarla, hem köy yollarımızı ve köy içi düzenlemelerini yapmış olacağız" dedi.

Toplantı, katılımcı kurumlar tarafından yapılan sunumlar ile sona erdi.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Köy

  ,

  lira

  ,

  kurum

  ,

  2015

  ,

  sıcak