Şırnak'ta okul aşılama çalışmaları

Şırnak'ta okul aşılama çalışmaları
Şırnak'ta okul aşılama çalışmaları
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Halk Sağlığı Müdürlüğünce okulların 1. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik aşı çalışması başlatıldığı bildirildi.İl Halk ve...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Halk Sağlığı Müdürlüğünce okulların 1. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik aşı çalışması başlatıldığı bildirildi.

İl Halk ve Sağlık Müdürü Muhsin Hayyam Elçi, yaptığı açıklamada, Şırnak ve ilçelerindeki okullarda aşı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Kış aylarında daha çok toplu yaşam alanlarının bulaşıcı hastalıklarda risk taşıdığını ifade eden Elçi, şunları kaydetti.

"Ana sınıflarındaki  48-66 ay arasındaki öğrenciler, kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı, daha önce ana sınıfında kızamık, kızamıkçık, kabakulak aşısı yapılmayan ilkokul 1. sınıf öğrencilerine ve difteri, aselüler boğmaca, tetanos, inaktif polio aşısı ile ortaokul 8.sınıf öğrencilerine difteri, tetanos aşısı kurumumuza bağlı Toplum Sağlığı Merkezlerince oluşturulan aşı ekiplerince yapılmaya başlandı."

Elçi, sağlık ekiplerin tüm okulları dolaşarak, öğrencileri aşılamak için belirli bir takvim doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.