Şırnak'ta Paskalya Bayramı

Şırnak'ta Paskalya Bayramı
Şırnak'ta Paskalya Bayramı
- Süryani Arami Kültür ve Dayanışma Derneği ve Şırnak Belediyesince etkinlik düzenlendi - Belediye Başkanı Kadırhan: - "İnanç farklılıkları, bu şehre çok güzellikler katıyor"

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Paskalya Bayramı dolayısıyla program düzenlendi.

Asuri, Keldani, Süryani Arami Kültür ve Dayanışma Derneği (Maska-Der) ile Şırnak Belediyesince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Mardin Protestan Kilisesi Temsilcisi Ender Peker'in bayrama ilişkin bilgi vermesinin ardından, şeker ve boyalı yumurta ikram edildi.

Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan, yaptığı konuşmada, uzun yıllar sonra Şırnak'ta Paskalya Bayram dolayısıyla kutlama yapıldığını söyledi.

Bayramların barış ve kardeşlik içerisinde kutlandığını dile getiren Kadırhan,"Yüzyıl sonra barış ve kardeşlikle yine buradalar. Çiçek bahçesine farklı bir renk olmaya geldiler. Bugün  Kutlu Doğum Haftası etkinliğimiz de var. İnanç farklılıkları, bu şehre çok güzellikler katıyor" dedi.

- "Barışa, kardeşliğe kapı aralıyoruz"

 Maska-Der Başkanı Mukaddes Aslan ise yüzyıl aradan sonra burada olmanın kendileri için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Bir hayalin peşinden buraya geldiklerini dile getiren Aslan, "Bugün burada geleceğe, barışa, kardeşliğe kapı aralıyoruz. Hep beraber bu yolda yürümeyi, barış ve kardeşliği vaat ediyoruz. Asuri, Keldani, Süryani ve Ermeniler için buraya geldik. Hep beraber bölgede barış ve kardeşlik hukukun yeniden sağlaması için yeni yaşam felsefesinin inşasına katkıda bulunmak için buraya geldik. Mezopotamya'da inancımızı yitirmedik ve yitirmeyeceğiz" ifadesini kullandı.