Şırnak'ta şiddetli yağış sonrası cami ve Kur'an kursunu su bastı

Şırnak'ta şiddetli yağış sonrası cami ve Kur'an kursunu su bastı
Şırnak'ta şiddetli yağış sonrası cami ve Kur'an kursunu su bastı
- Şırnak'ın Kasrik beldesinde etkili olan yağış nedeniyle beldenin tek camisi ve Kur'an Kursu su altında kaldı.

ŞIRNAK (AA) - Şırnak merkeze bağlı Kasrik beldesinde etkili olan yağış nedeniyle, beldenin tek camisi ve Kur'an Kursunu su bastı.

Diyanet-Sen Cizre Şube Başkanı Abdullah Güngör, yaptığı açıklamada, yağan yağmur sebebiyle çok sayıda evin yanı sıra beldenin tek Camisi ve Kur'an Kursunu yağmur suyunun bastığını belirtti.

Güngör, camide bir süre Cuma ve vakit namazlarının kılınamayacağını ve Kur'an kursunun bir süre hizmet veremeyeceğini söyledi.

Beldede başka cami olmadığı için bir süre sıkıntı çekeceklerini ifade eden Güngör, şöyle konuştu:

"100 öğrencisi olan Kur'an kursumuz sular altında kaldı. 30 metrekarelik kursumuzda 100'den fazla öğrenci ders görmekte ve 15 hafız yetişmektedir. Kış mevsimi olması hasebiyle halıların kuruması ve temzilenmesi uzun sürecek. Bu nedenle bazı vakit namazları camide kılınmayacaktır. Kur'an dersi ve Cuma vakitleri ara verilecek namazlar değildir. Fakat beldede tek cami olması nedeniyle başka alternatifimiz yoktur."

Güngör, 3 yıl önce temeli atılan bin kişi kapasiteli belde camisinin de gerekli ödenekler olmadığı için yarım kaldığını ve hayırseverlerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.