Şırnak'ta vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Şırnak'ta vergi rekortmenleri ödüllendirildi
Şırnak'ta vergi rekortmenleri ödüllendirildi
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Defterdarlığı, "Vergi Haftası" etkinlikleri kapsamında 2014 yılında vergi rekortmeni olan mükelleflere plaket verdi.Bir otelde...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Defterdarlığı, " Vergi Haftası" etkinlikleri kapsamında 2014 yılında vergi rekortmeni olan mükelleflere plaket verdi.

Bir otelde düzenlenen ödül töreninde Şırnak Defterdarlığı tarafından, gerçek gelir oranlarında kurumlarda birinci Zekeriya Öztosun, ikinci Ahmet Yıldızgör, üçüncü İsmail Çağlı'ya plaket verildi.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, etkinlikte yaptığı konuşmada, vergilendirilmiş kazanç kutsal olduğunu söyledi.

Toplanan vergilerin hizmet için geri döndüğünü belirten Vali Su şöyle konuştu:

"Vergiler ile okullar yaptırılıyor çocuklarımız okula gönderiyoruz. Hastane yapılıyor hastalarımız tedavi oluyor. Yol yapılıyor biz rahat rahat seyahat edebiliyoruz. Spor kompleksleri yapılıyor daha sağlıklı bir yaşama kavuşuyoruz. Verdiğimiz her vergi kendi geleceğimiz kendi sağlığımız kendi kalkınmamız acısından da önemli devlet vergiyi aslında kendi vatandaşına hizmet için vergi topluyor. Alınan vergiler bu ülkede yaşayan insanlara daha iyi hizmetler sunmak için toplanıyor."

Şırnak İl Defterdarı İbrahim Kulakoğlu ise vatandaşlara küçük yaşta vergi ödeme bilinci yaratmak için vergi haftası etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Vergi bilincinin geliştirilmesinin önemine değinen Kulakoğlu, "Küçük bir ilkokul öğrencisinin tasarrufu bilmesinde, devlet malına zarar verirken esasen kendi malına, kendi babasının parası ile yapılan sırasına, tahtasına, tebeşirine zarar verdiğini yurttaşlık bilgisinin  vergi ödeviyle bağlantılı olduğunu öğretilmesi ve inanması gerekiyor" dedi.