Şırnak'ta yaz Kur'an kursları başlıyor

Şırnak'ta yaz Kur'an kursları başlıyor
Şırnak'ta yaz Kur'an kursları başlıyor
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Müftüsü Ahmet Özkan, 147 cami ve 21 Kur'an kursunda Pazartesi gününden itibaren yaz Kur'an kurslarının başlayacağını...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Müftüsü Ahmet Özkan, 147 cami ve 21 Kur'an kursunda Pazartesi gününden itibaren yaz Kur'an kurslarının başlayacağını söyledi.

Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22 Haziran'da başlayıp, 21 Ağustos 'ta sona erecek yaz Kur'an kursları için hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Şırnak'ta 147 cami 21 Kur'an kursunda çocukların kayıt işlemlerinin sürdüğünü ifade eden Özkan, 2 ay zarfındaki eğitimlerin dolu dolu geçeceğini kaydetti.

Pazartesi günü derslerin başlayacağını dile getiren Özkan, "2 ay sürecek kurslarda yavrularımız hem Kur'an-ı Kerim öğrenecekler hem de dinlerini daha iyi öğrenme şansına sahip olabileceklerdir. Kur'an dersinin yanında namaz, ahlak, akaid, Peygamber Efendimizin hayatı yaş durumuna göre hadis ve diğer konuları öğrenme şansına sahip olabileceklerdir" dedi.

Ramazan ayının Kur'an ve ibadet ayı olduğunu hatırlatan Özkan, büyüklerin teravih namazlarına gelirken çocuklarını da camiye getirilmeleri tavsiyesinde bulundu.

Özkan, şöyle konuştu:

"Çocuklarımız iyi bir aile ferdi ve topluma yararlı birer olması için mutlaka iyi yetiştirilmeleri gerekir. Bu zamanda başı boş bırakılan çocukların ne kötü alışkanlıklara müptela olduğunu hepimiz görebiliyoruz. İlgisiz çocuklar hemen arkadaş ortamına göre uyuşturucu, internete kurban edilip ailenin elinden kayıp gitmektedir. Bu nedenle kendi çocuğumuzu onlardan biri olmaması için camiye ve Kur'ana alıştırmamız gerekir. Pazartesi bütün öğrencilerimizi çocuklarımızı camilere Kur'an kurslarına gönderelim."


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Ramazan

  ,

  YAŞ

  ,

  Kayıp

  ,

  Aile

  ,

  Cami

  ,

  Ahlak

  ,

  Namaz

  ,

  Kurban

  ,

  ağustos

  ,

  dolu

  ,

  kayıt