Şırnak'taki arazi kavgası

Şırnak'taki arazi kavgası
Şırnak'taki arazi kavgası
- İdil ilçesinde meydana gelen, 4 kişinin yaşamını yitirdiği kavgada annesi, ablası ve kardeşini kaybeden Azize Yağan ailesinin soyadı benzerliği yüzünden saldırıya uğradığını iddia etti

ŞIRNAK (AA) - İdil'de iki aile arasında çıkan silahlı kavgada annesi, ablası ve kardeşini kaybeden kişi, ailesinin soyadı benzerliğinden dolayı saldırıya uğradığını ileri sürdü.

İlçeye bağlı Yağmurca köyünde 28 Mart'ta meydana gelen, 4 kişinin yaşamını yitirdiği kavgada annesi, ablası ve erkek kardeşini kaybeden Azize Yağan (20), olayla ilgili bazı yakınlarıyla hükümet konağı önünde basın açıklaması yaptı.

Töre cinayeti nedeniyle ailesinden 3 kişiyi kaybettiğini öne süren Yağan, kimse ile husumetlerinin olmadığını savundu.

"Hiçbirinin suçu ve olayla ilgisi yoktu. Soyadı benzerliğine tahammül edemeyen katiller, beni anasız, kardeşsiz ve çaresiz bıraktılar" diyen Yağan, şunları dile getirdi:

"Suçumuz ne idi? Sırf, 'Yağan' soyadını taşıdığımız için evimizi basıp rastgele ateş açtılar. Katillerin husumetli oldukları aile biz olmadığımız halde, aynı soyadını taşıyoruz diye bu saldırıya uğradık. Bunun hesabını kim verecek? Saldırganlardan bazıları, 'kafalarını ezin ki sizi tanımasınlar' demiş."

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

Çalış ve Yağan aileleri arasında çıkan silahlı kavgaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerin  ardından adli makamlara sevk edilen 11 kişiden 7'si tutuklanmıştı.

 

 


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Hükümet

  ,

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Soruşturma

  ,

  töre