Şırnak'taki izinsiz gösteriler

Şırnak'taki izinsiz gösteriler
Şırnak'taki izinsiz gösteriler
- Gece saatlerinde izinsiz gösteri düzenleyip, iş yerlerine zarar veren göstericilere vatandaşlar tepki gösterdi

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta izinsiz gösteri düzenleyen grupların  yerlerine zarar vermesi, vatandaşlar tepki gösterdi.

 Edinilen bilgiye göre, Cizre'deki olayları bahane edip, izinsiz gösteri düzenleyen bir grup, önceki gece Cumhuriyet Caddesi ve Aydınlıkevler Mahallesindeki bazı iş yerlerinin camlarını kırdı ve kepenklere zarar verdi.

Olay yerine gelen polise taş ve molotofkokteylleriyle saldıran göstericilere, güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti. Bu sırada gazdan etkilenen iki vatandaş hastaneye kaldırıldı.

Aydınlıkevler Mahallesi sakinlerinden M.A, göstericilerin gündüz ve akşam dışında gece saatlerinde de gösteri düzenlemeye başladıklarını belirterek, bundan mağdur olduklarını söyledi.

A.D ise "Göstericiler halkı mağdur etmeye devam ediyor. Gündüz ve akşam alıştığımız eylemler artık gece yarısı başlayıp sabaha kadar sürüyor. Anlaşılan bunlar geceyi de rahat geçirmemizi istemiyorlar" dedi.

Astım hastası olduğunu ifade eden O.S de, olayların ardından atılan gazdan etkilendiğini anlatarak, "Gece saat 3'te eylem mi olurmuş. Bu halka yazıktır. Hastası, emziren annesi, kundakta bebeği olan var. Allah bunları yapanların yanına bırakmasın" şeklinde konuştu.