SP Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz:

SP Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz:
SP Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz:
- ''Bu vatan bölünürse, bu topraklar parçalanırsa, bizim gidecek yerimiz olmayacak. Çanakkale'de tankla, tüfekle yapamadıklarını, şimdi kardeş kavgasıyla yapmaya çalışıyorlar''

ŞIRNAK (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, "Bu vatan bölünürse, bu topraklar parçalanırsa, bizim gidecek yerimiz olmayacak. Çanakkale'de tankla, tüfekle yapamadıklarını, şimdi kardeş kavgasıyla yapmaya çalışıyorlar'' dedi.

SP İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısına katılan Akkiraz, ülke gündemindeki sorunlara ilişkin görüşlerini açıkladı.

Barış ve huzura ulaşmanın yolunun kardeş olmaktan, birlik ve beraberlikten geçtiğini belirten Akkiraz,  Türkiye 'de dış mihraklar tarafından büyük bir oyun oynandığını, Ortadoğu ve Türkiye'de yaşanan olayların da bu oyunun bir parçası olduğunu ifade etti.

Akkiraz, 100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu'nun parçalandığını, hilafetin kaldırıldığını hatırlatarak, bunun sonucunda İsrail devletinin kurulduğunu ve ülkemizdeki dış mihraklı senaryoların sürdüğünü savundu.

Türkiye'yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı en güzel cevabın, kardeşlik ve birlik mesajıyla verilebileceğini anlatan Akkiraz, "Bu vatan bölünürse, bu topraklar parçalanırsa, bizim gidecek yerimiz olmayacak. Çanakkale'de tankla tüfekle yapamadıklarını şimdi kardeş kavgasıyla yapmaya çalışıyorlar. Kürt'üyle, Türk'üyle, Arap'ıyla topyekun İslam alemi kaybediyor. Peki kazanan kim? Bunu anlamak için İsrail'in haritasına bakmak yeterlidir" diye konuştu.

Akkiraz'ın konuşmasının ardından, SP Şırnak milletvekili adayları tanıtımı yapıldı.