ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz, istifa etti

ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz, istifa etti
ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz, istifa etti
-Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akmaz, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz, AK Parti 'den milletvekili aday adayı olabilmek için görevinden istifa etti.

Eğitim -Bir-Sen Şubesi'nce kendisi için verilen yemekte konuşan Prof. Dr. Akmaz, üniversitenin başarısında  AK Parti  hükumetlerinin büyük payı bulunduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Bu milletin tarihi değerlerini, kültürünü yaşatmak istiyorsak, önce gönüllerimiz bir birine yapışmak zorunda. Ben Konya'da doğdum ve neseben Türküm. Şırnak'a geldiğimde de Kürt nesebine mensup kardeşimin taşıdığı değerleri en güzel bir şekilde yaşatmak onunda hakkıdır. Biz parçalanmaz bir bütünüz. Biz etle kemik gibiyiz, ne ayrılma şansımız var, ne de ayırma şansımız var. Bu ruhla Allah'ın izniyle bu toplumun önünde duracak hiçbir engel yoktur."

Yemeğe, Şırnak Valisi Hasan İpek, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Yemeğe, Şırnak Valisi Hasan İpek, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar,  Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş ile çok sayıda davetli de katıldı.