ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz onuruna veda yemeği verildi

ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz onuruna veda yemeği verildi
ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz onuruna veda yemeği verildi
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz onuruna Silopi'de veda yemeği verildi.Genel seçimlerde aday adayı olmak için...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz onuruna Silopi'de veda yemeği verildi.

Genel seçimlerde aday adayı olmak için görevi bırakan Prof. Dr. Akmaz için ŞÜ Silopi Meslek Yüksek Okulunda (MYO) program düzenlendi.

Yemeğe, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas, Prof. Dr. Yakup Basmacı, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Abdullah Kaplan, Silopi MYO Müdürü İbrahim Hüseyni, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Yemeğin ardından konuşan MYO Müdürü Hüseyni, Prof. Dr. Akmaz'ın üniversiteye ve bağlı ilçelerdeki meslek yüksek okullarına yapmış olduğu hizmetleriden dolayı teşekkür etti.

Prof. Dr. Akmaz da, Anadolu 'nun küller altında kalmış kültürünü fiilen Şırnak'ta yaşatıldığını gördüğünü ve bu güzelliklerin devam edeceğini söyledi.

Akmaz, 1978  yılı ve sonrasındaki sağ-sol kavgasında 5 bine yakın gencin üniversite bahçelerinde öldürüldüğünü belirterek, "Aradan 35 yıl geçti. Şimdi aynı siyasi gruplar kucak kucağa ve nasıl ortaklık yapabiliriz diye düşünüyorlar. Gençlerimiz birilerimizin siyasi istikbaline sermaye olmasın. Onlara bu gözle yaklaşmayalım. Her bir gencimiz istikbalin rektörü, bakanı olsun" dedi.