Terör saldırlarının mağduru çocuklar

Terör saldırlarının mağduru çocuklar
Terör saldırlarının mağduru çocuklar
- Terör örgütü PKK mensuplarının mahalle ve sokaklarda kazdığı hendekler nedeniyle oynayamayan Şırnaklı çocuklar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan futbol okuluna yoğun ilgi gösterdi

ŞIRNAK (AA) - Terör olaylarının sıkça yaşandığı Şırnak'ta açılan futbol okuluna çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Terör örgütü PKK üyelerinin mahalle ve sokaklarda kazdığı hendekler ve kurduğu barikatlar nedeniyle oynayamayan çocuklar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde futbolcu yetiştirmek üzere açılan futbol okulu sayesinde yeşil sahada oynamanın keyfini yaşadı.

Antrenörler eşliğinde tesise gelen 7-15 yaş arasındaki 200 çocuk, rahat ortamda maç yaptı.

Okulun futbol antrenörlerinden Veysi Üstek, sosyal aktivitenin az olduğu Şırnak'taki çocuklara spora yönlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

Okulda çocuklara futbol eğitim verildiğini dile getiren Üstek, "Amacımız çocuk ve gençlerimizi çatışmalı ortamdan uzaklaştırıp, sporun güzelliğini ve heyecanıyla tanıştırmaktır. Hedefimiz, çocukları geleceğe dair umut sahibi yapmaktır" dedi.

Üstek, seçmelere katılımın yoğun olduğuna dikkati çekerek, kentte daha fazla tesis yapılması için yetkililerden destek beklediklerini dile getirdi.

Seçmelere katılan Selim Batak (13) ise ileride büyük bir futbolcu olmayı hedeflediğini söyledi.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  PKK

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Çocuk

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  maç