TISİAD heyeti Irak'ta

TISİAD heyeti Irak'ta
TISİAD heyeti Irak'ta
ŞIRNAK (AA) - Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) yönetim kurulu üyeleri, Irak'a yönelik iş gezisi kapsamında Zaho Kaymakamı Halil...

ŞIRNAK (AA) - Türkiye -Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) yönetim kurulu üyeleri, Irak'a yönelik gezisi kapsamında Zaho Kaymakamı Halil Mahmut ziyaret etti.

TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç, ziyarette dernek çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Derneğin, 2012 yılında farklı sektörlerden işadamlarının bir araya gelerek Mersin merkezli kurulduğunu anlatan Kılıç, bugün ; İstanbul , Mardin, Şırnak ile Irak'ın Duhok kentinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde temsilcilikleri bulunduğunu ve Irak ile ticaretin yoğun olduğu bölgelerdeki temsilcilik açılışlarının süreceğini söyledi.

Irak ile sadece ekonomik değil, sosyal ve kültürel ilişkileri de geliştirmek istediklerini belirten Kılıç, bu anlamda Türkiye ile Irak arasında imzalanacak kardeş kent protokolleri içinde köprü görevi görmek istediklerini kaydetti.

Zaho Kaymakamı Halil Mahmut da TISİAD yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. İki dost ve kardeş ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinde işadamlarına öncülük görevi düştüğünü aktaran Mahmut, TISİAD'ın köprü olacağı çalışmalarda işbirliğine açık olduklarını ifade etti.

Ziyarette, Zaho Belediye Başkanı Bişar Munif ve TISİAD Duhok Temsilcisi Sekvan Aban da hazır bulundu.