Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şırnak Şubesi açıldı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şırnak Şubesi açıldı
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şırnak Şubesi açıldı
ŞIRNAK (AA) - Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şırnak Şubesi, düzenlenen törenle açıldı.Şube binasının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Şırnak Valisi...

ŞIRNAK (AA) - Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şırnak Şubesi, düzenlenen törenle açıldı.

Şube binasının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Müftüsü Ahmet Özkan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aşan, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışın ardından Şube Başkanı Turgay Birlik'ten bilgi alan Vali Su, yaptığı konuşmada, Yeşilay Cemiyetinin çok önemli faaliyetler gerçekleştiren bir teşkilat olduğunu söyledi.

Yeşilay Cemiyetinin Şırnak'ta hizmet vermesinin önemli olduğunu dile getiren Vali Su, şunları kaydetti:

"İlimizde Yeşilay Cemiyetinin olması çok önemli. Netice itibari ile vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürdürmesi ve özelikle sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak kalması buna bağımlı bağımlılıklardan kurtarılması çok önemli görevlerimizden bir tanesi. Bu anlamda bir sivil toplum kuruluşu olarak Yeşilay önemli hizmetleri yerine getirmekte. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah ilimizde çok güzel, ciddi çalışmaları birlikte ve beraberce gerçekleştiririz."

Açılışın ardından şube yönetimince törene katılanlara Öğretmenevinde verilen yemekte, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin sunum yapıldı.