Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
ŞIRNAK(AA) - Şırnak'ta bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesini kınadıŞırnak Kültür Merkezi...

ŞIRNAK(AA) - Şırnak'ta bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesini kınadı

Şırnak Kültür Merkezi önünde toplanan ve aralarında Şırnak  Aile Destek Merkezi ve ÇATOM kursiyerleri ellerinde Özgecan Aslan'ın fotoğrafları ile "kadına şiddete son, kadın cinayetlerine hayır" yazılı dövizler taşıdı.

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Geleceğe Işık Saçan kadın Derneği Başkanı Hatice Atan, ülkede kadın cinayetlerinin, taciz ve tecavüz olaylarının giderek arttığını savundu.

Medeniyetleşme adı altında toplumun giderek dinsizleştirmeye yöneltildiğini ifade eden Atan, "Özgecan'ın erkek şiddetine maruz kalması, tecavüz ve sonrasında hunharca katledilmesi bizleri son derece üzmüştür. Bu üzücü olay, barış ve güven timsali olmuş büyük bir medeniyetin mirasçılarının nasıl özünden koparıldığını, pozitivist eğitimle nasıl birer caniye dönüştürülebildiğini göstermesi bakımından büyük bir üzüntü kaynağı olmuştur" dedi.

Atan,Özgecan'ı katledenlerin en ağır şekilde cezalandırması gerektiğini belirterek, her Cuma günü Özgecan için Yasin-i şerif okuyacaklarını söyledi.