Urla Kaymakamlığı'ndan Silopi'ye kitap yardımı

Urla Kaymakamlığı'ndan Silopi'ye kitap yardımı
Urla Kaymakamlığı'ndan Silopi'ye kitap yardımı
- İzmir'in Urla Kaymakamlığı, Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine bin 500 kitap yardımında bulundu.

MARDİN (AA) - İzmir'in Urla Kaymakamlığı, Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine bin 500 kitap yardımında bulundu.

Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Şubat ayında atanan Rehber Öğretmeni Ömer Yıldızsoy'un, okulun kütüphanesinde kitap eksikliğinin giderilmesi için iletişime geçtiği İzmir'in Urla ilçe Kaymakamlığı kitap kampanyasına destek verdi.

Urla Kaymakamlığı'nın, Urla Kütüphanesi ve özel bir kitapçıdan temin edip gönderdiği bin 500 adet kitaplar öğrenciler tarafından okul kütüphanesine yerleştirildi.

Yıldızsoy, 2014-2015 Şubat ataması ile okulda psikolojik danışmanı rehber öğretmeni olarak göreve başladığında okulun kitap eksikliğini gördüğünü ve bunun üzerine kitap kampanyası başlattıklarını söyledi.

Yıldızsoy, "Burası eğitim öüretimm noktasında çok düşük bir ilçe. Öğrencilerimizin kitap ihtiyacı baya bir vardı. Şehir dışındaki arkadaşlarımızı aradık. İstanbul ve İzmir'deki arkadaşlarımız ile iletişime geçtik. Kampanyaları başlattılar. En son bin 500 kitap geldi. Bin adet roman ve 500 adet çocuk kitabı geldi" dedi.

Öğrencilerden Özlem Ayas, Urla Kaymakamlığı ve Urla Halk Kütüphanesinin yaptığı kitap bağışına çok sevindiklerini ve bunun için minnettar olduklarını belirtti.

Avaz Nas adlı öğrenci de, kitaplara ihtiyaçları olduğunu belirterek, kitapların gönderilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.