Yetim-Der'den, Şırnaklı yetimlere yardım

Yetim-Der'den, Şırnaklı yetimlere yardım
Yetim-Der'den, Şırnaklı yetimlere yardım
ŞIRNAK (AA) - Merkezi Diyarbakır'da bulunan Yetim-Der tarafından, Şırnak'taki 18 yetim nakdi para yardımında yardımında bulunuldu."Bir Yetime Sponsor...

ŞIRNAK (AA) - Merkezi  Diyarbakır 'da bulunan Yetim-Der tarafından, Şırnak'taki 18 yetim nakdi para yardımında yardımında bulunuldu.

"Bir Yetime Sponsor Ol" kampanyası kapsamında Cizre Nuh Gıda Bankası'nın belirlediği yetimlerin hesaplarına nakdi para yardımı yapıldığını ifade eden Cizre Nuh  Gıda Bankası Başkanı Yusuf Özalp, Yetim-Der'in yetim ailelere yardımları noktasında aracı olduklarını belirterek, yardımların devam edeceğini söyledi.

Bölgede çok sayıda yetim ve mağdur ailenin bulunduğunu anlatan Özalp, şöyle konuştu:

"Gıda Bankası olarak bize 5 bin 300 başvuru var. Bunların içinde yetim ve mağdur ailelerimizde var. Bunların devamı olursa bizdeki yetim ailelerinde bilgilerini Yetim-Der'e göndererek yardım almasını sağlayacağız. Çok güzel bir kampanya diğer yardım kuruluşları ve dernekler tarafından desteklenmesi gerekiyor. Bölgemizin mağduriyetleri malum yetimlerimiz çok üst düzeyde sayısı fazla böyle bir sponsorluk olursa mağduriyetlerde bir nebze giderilmiş olur. Yardımı gerçekleşenlerden ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."