10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Suşehri Kaymakamı Perçi ve Belediye Başkanı Yüksel, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) -  Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi ve Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Perçi, mesajında, basının demokrasinin güçlenmesine katkı sağladığını, sorunları gündeme taşıyarak kamu görevlilerine ışık tuttuğunu, bilgi ve haber akışı sayesinde toplumun bilgilenme ve aydınlanması konusunda önemli bir görevi yerine getirdiğini belirtti.

Basın mensuplarının duyarlı bir toplumun oluşmasında önemli görev üstlendiklerini de vurgulayan Perçi, "Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımıza her konuda yardımcı olarak gereken desteği vermek bir vatandaş olarak hepimizin görevidir. Üstlendikleri görev itibariyle çok mühim bir sorumluluk üstlenen basın mensuplarının çalışma koşullarının çağın gerektirdiği düzeyde iyileştirilmesi son derece önemlidir. Bu düşüncelerle tüm basın mensuplarımızın bu özel gününü kutluyor, özverili çalışmalarla sağladıkları başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Fazlı Yüksel de basının demokrasinin işleyişinde ve gelişmesinde önemli rol üstlendiğini belirtti. 

Basının demokrasilerin vazgeçilmez bir parçası olduğunu aktaran Yüksel, şunları kaydetti:

"Mesleğine gönül vermiş, toplumun gözü, kulağı ve sesi olmuş tüm gazetecilerin gününü kutluyorum. Mesai kavramı gözetmeksizin kamuoyunu doğru bilgilendirmek için haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda toplumumuzu aydınlatırken, diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Demokrasinin işleyişinde ve gelişmesinde önemli rol üstlenen basın, bu özelliğiyle demokrasilerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu vesileyle tüm gazetecilere sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  derece