10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Sivas Belediye Başkanı Aydın ve AK Parti İl Başkanı Şahin, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Aydın, mesajında, basının, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucusu olduğunu belirtti.

Sivas basınının da çağın en dinamik mesleklerinden olan gazeteciliğin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyona sahip olduğunu aktaran Aydın," Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemez. Tüm basın mensubu kardeşlerimin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, her zaman yanımızda olan gazetecilerimizin kendilerine ve ailelerine sağlık ve başarılar temenni ediyorum" ifadesini kullandı.

Ziya Şahin de basının toplumsal kalkınmanın gelişmesinde çok önemli rol oynadığını kaydetti.

Gazeteciliğin, çok yönlü olduğunu aktaran Şahin, şunları anlattı:

"Halkın gelişmelerden zamanında ve objektif bir şekilde haberdar olmasını sağlayan, gece gündüz demeden her türlü zor şartlarda çalışmayı ilke edinerek ve hiç bir zaman yılmadan, usanmadan görevlerini ifa eden gazetecilerimizi ve basın camiasını, toplum olarak her zaman takdir etmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin ve şehrimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde  önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olan, büyük bir gayretle çalışan fedakar gazetecilerimize Sivas'a katkılarından ötürü teşekkürlerimi sunuyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum. Bugüne kadar görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını da rahmetle anıyorum."