10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Belediye Başkanı Sami Aydın, kentte görev yapan basın mensuplarıyla yemekete bir araya geldi

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan basın mensuplarıyla yemekte bir araya geldi.

Sivas Belediyesi Kütük Ev'de düzenlenen yemeğe, kentteki basın kuruluşlarının temsilcileri ve çalışanları katıldı.

Aydın, yemek sonrası yaptığı konuşmada, basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Şehrin her problemine, sonununa vakıf olan her gününü sıcak soğuk, kar kış demeden yollarda bazen tipilerde, yağmurlarda geçiren siz basın çalışanlarıyla birlikte olmak sizlerin görüşlerini önerilerini almak bizim için çok daha önemli" diye konuştu.

Sivas basınına hizmet veren ve hayatını kaybeden basın çalışanlarının unutulmaması gerektiğini vurgulayan Aydın, "Geçmişte şehrimize katkı sunmuş olan bu değerli isimleri yaşatmak adına, unutmamak adına bunların isimlerini yollarımıza, caddelerimize parklarımıza verebiliriz vermeliyiz" dedi.

Aydın, Sivas'ta basın olması gereken yere hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek, "Seviyeli, olayları kişiselleştirmeyen şehrin ve ülkenin menfaatinde yorumlar yapan gerektiği zaman eleştiren gerektiği zaman hakkı hak edene veren bir anlayışa doğru hızlı bir şekilde ilerlediğini görüyorum. Bundan dolayı da büyük bir mutluluk duyuyorum" ifadesini kullandı.

Katılımcılara teşekkür eden Aydın, hayatını kaybeden tüm basın çalışanlarına Allah'tan rahmet diledi.

 


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  Yemek

  ,

  kış

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  hizmet

  ,

  sıcak