"100. Yılında Ermeni Meselesi" konferansı

"100. Yılında Ermeni Meselesi" konferansı
"100. Yılında Ermeni Meselesi" konferansı
SİVAS (AA) - Türk Yurdu Öğrenci Topluluğu tarafından, "100. Yılında Ermeni Meselesi" konulu konferans düzenlendi.Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat...

SİVAS (AA) - Türk Yurdu Öğrenci Topluluğu tarafından, "100. Yılında Ermeni Meselesi" konulu konferans düzenlendi.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Azerbaycan Bağımsız Milletvekili Ganire Paşayeva, katıldı.

Paşayeva, burada yaptığı konuşmada, Azerbaycan ve Türkiye arasında güçlü bir dostluk bağı olduğunu söyledi. Tarihin doğru şekilde yazılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Paşayeva, " Genç nesillerin tarihi iyi öğrenmesi gerekir. Geçmişi bilmek geleceği güçlü kılmaktır" dedi.

Tarihin tekerrür ettiğini bu açıdan da gençlerin tarihi daha iyi bilmesi gerektiğini aktaran Paşayeva, "Ermeni meselesi denilen olayda neler yaşandığını bilinmesi lazım. Tarihi, belgelerle konuşmadığımız sürece dışarıda söylediğimiz sözlerin hepsi boş algılanır. Dedelerimiz 500 yıl bir coğrafyada yaşadı, kimsenin inancına, dinine müdahale etmedi. Siz böyle bir milletin evlatlarısınız, bununla her zaman gurur duymanız gerekir" ifadelerini kullandı.

Öğrenci Topluluğu Başkanı Murat Can Albayrak ise tekliflerini kırmayarak konferanslarına katılan Paşayeva'ya teşekkür etti.