14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- Sivas Valisi Alim Barut, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Barut, mesajında, insanlık tarihinin en eski mesleklerinden birisi olan hekimliğin önemini hiçbir dönemde kaybetmediğini ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul gördüğünü belirtti. 

Türk dünyasının yetiştirdiği, İbni Sina ve Altunizade gibi ünlü Türk hekimlerinin, tıp tarihine damgalarını vurduğunu ve eserlerinin uzun süre tıp fakültelerinde okutulduğunu kaydeden Barut, "Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri, sağlık hizmetlerinde ulaştığı noktadır. Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında en büyük görev ise hekimlerimize düşmektedir. Bu kapsamda iyi eğitim almış, nitelikli, en iyi çalışma şartlarında hizmet üreten, ürettiği hizmetlerden memnun olan ve yarınlara umutla bakabilen hekimler görmek en büyük isteğimizdir" ifadelerini kullandı. 

Doktorların ve diğer sağlık personelinin çağı yakaladığını ve sürekli yenilenen bilgiler ışığında kendini eğittiğini belirten Barut, şunları kaydetti: 

"Ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalışan sağlık personelimizin her türlü bilgi ve araç donanıma sahip, gelişmeleri takip eden, insanlara saygılı bir tutum sergilemesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra sağlık sistemimizin vazgeçilmez parçası olan doktorlarımız ve sağlık personelimizin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, onlara daha rahat çalışabilecekleri ortamların sağlanması da büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz şartları nedeniyle hekimlerimiz, bazı zorluklar altında çalışmalarına rağmen böyle kutsal bir mesleği yerine getirmek, halkımıza sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlamak için büyük çaba göstermektedirler. Gazi Mustafa Kemal'in de ifade ettiği gibi sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerinin, bu fedakarlık ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine olan inancım sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle insan hayatının kutsallığından taviz vermeden, fedakar, sabır ve sevgi ile mesleğini icra eden doktorlarımız ve diğer sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlarım."


  ETİKETLER:

  Yaşam

  ,

  Ünlü

  ,

  eğitim

  ,

  derece

  ,

  hizmet