18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
SİVAS (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor'un Yönetim Kurulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla mesaj...

SİVAS (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor'un Yönetim Kurulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Kulübün internet sitesinde "Çanakkale Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz" başlığıyla yer alan mesajda, "Bugün, Çanakkale Zaferi'ni kutlamanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi anmanın onurunu yaşamaktayız" ifadelerine yer verildi. 

Çanakkale Zaferi'nin, aziz Türk Milleti'nin birlik ve beraberlik ruhuyla yazdığı bir destan olduğu, milletin yeniden uyanışına, şahlanışına, bir millet olarak dünya sahnesinde yeniden yükselişine de zemin hazırladığına vurgu yapılan mesajda, şunlar kaydedildi:

"Bu zafer aynı zamanda mehmetçiğin, vatan ve millet sevgisinin de ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir. Bu vesileyle Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yıl dönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz."