18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
- CÜDER, öğrencilere hoşaf dağıttı

SİVAS (AA) -  Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Derneği (CÜDER), 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde öğrencilere hoşaf dağıttı. 

Üniversite yerleşkesi içerisindeki Merkezi Kafeterya önünde toplanan öğrenciler adına basın açıklaması metnini okuyan CÜDER Başkanı Enes Gökçek, "Ecdadımızın bin bir zorluk ve yoklukla, çağın en gelişmiş devletleri karşısında verdiği bu var oluş kavgası, bir milletin uyanıp şahlanmasının tetikleyicisi olmuştur" dedi. 

Çanakkale Zaferi'nin, milletin en zor zamanında imanını ortaya koyup canla başla mücadele ettiği bir dönemde kazanıldığını dile getiren Gökçek, "Çanakkale, şahadet şerbetini içmeye giden Kınalı Ali'nin, iman gücüyle sırtladığı mermiyle çelik zırhlıları parçalayan Seyit Onbaşı'nın, okullarını bırakıp şehadete koşan liseli öğrencilerin ve yüz binlerce kahraman askerimizin tarih yazdığı vatan toprağıdır" ifadesini kullandı. 

Gökçek, ecdadın cephede üzüm ve su ile yaptıkları hoşafı içerek hayata tutunduğunu anımsatarak, o günleri yad etmek adına öğrencilere hoşaf ikram etti. 


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  ENES

  ,

  Vatan

  ,

  Tarih

  ,

  Öğrenci