18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
- Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şubesi Üyesi Orhon: "Türk ordusu, Çanakkale Savaşı'nı büyük zaferle sonuçlandırıp dünyayı kendisine hayran bırakmıştır"

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şubesi Üyesi Hülya Orhon, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü ile ilgili açıklama yaptı.

Orhon, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Çanakkale Zaferi ile Türk ulusunun destan yazdığını söyledi. Çanakkale Zaferi'nin ulusal Kurtuluş Savaşı'na ışık tuttuğunu belirten Orhon, "Türk ulusu, Büyük Önder'ini tanımış ve inanmıştır. Türk ordusu, Çanakkale Savaşı'nı büyük zaferle sonuçlandırıp dünyayı kendisine hayran bırakmıştır" dedi.

Hülya Orhon, şunları söyledi:

" Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu ve lideri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'tür. Bu millet, şehidini de tarihini de asla unutmaz. Bu vatan kolay kazanılmadı, uğruna yüz binlerce evladımızı şehit verdik. Biz, Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Şubesi olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz."