19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı
- Sivas Valisi Barut, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Barut, mesajında, 19 Mayıs 1919'un Türk milletinin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olduğunu belirtti.

Atatürk'ün, Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı günü, Türk gençliğine bayram olarak armağan ettiğini kaydeden Barut, "Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler" ifadelerini kullandı. 

Türkiye 'nin, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına girme idealinin gençlerle gerçekleşeceğini aktaran Barut, şunları kaydetti:

"Gençlerimize düşen en büyük görev ise bu kutsal vatan topraklarını tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız. Yurdumuzu bekleyen iç ve dış tehlike odaklarına karşı her zaman uyanık olmak Türk gençliğinin görevidir. Vatanın bağımsızlığı tehlikesi söz konusu olduğunda, tıpkı kurtuluş savaşımızda olduğu gibi, her türlü farklılıklarımızı tıpkı renklerin uyumu gibi birleştirip yine tek yürek olabilmeliyiz. Yüzyıllardır ayrılmaz bir parçamız olan, Anadolu'nun her karış toprağında alın teri olan tüm yurttaşların bu bilinçte olması gerekmektedir. Atatürk'ün ilke ve fikirlerini yaşatma, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirme, gençlerimizin Türkiye Cumhuriyetini koruma ve kollama görevini, sorumluluğunu tazeleme yolunda yeni bir heyecan duyuyoruz."

Barut, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.