19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
SİVAS (AA) - AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Şahin,...

SİVAS (AA) - AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Şahin, mesajında, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının, Türk milletinin varlığını güçlendiren, umutlarını canlandıran, yolunu aydınlatan tarihi bir adım olduğunu belirtti.

Verilen büyük mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edildiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Geleceği Türk gençliği aydınlatacak ve gelecek gençliğin ellerinde yükselecektir. Gençlerin doğru ve kararlı adımlarla Türkiye'yi geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyoruz. Nüfusumuzun büyük çoğunluğu genç olan ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine duyarlı olmaktan geçmektedir. Üreten, yeniliklere imza atan, sorgulayan, araştıran, geliştiren bir gençlik Türkiye'yi daha güzel günlere taşıyacaktır. Biliyoruz ki Türk gençliği kendisine verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum."