19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
- Şarkışla, Suşehri ve Ulaş ilçelerinde tören düzenlendi

SİVAS (AA) - 19 Mayıs  Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Sivas'ın Şarkışla, Suşehri ve Ulaş ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Şarkışla'da Gülsu Meydanı'ndaki törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Özgür Öztürk, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

Nenehatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde devam eden kutlamalarda, il ve ilçelerde yapılan turnuvalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve kupaları verildi.

Yöresel oyunlar, kız öğrencilerin aşık atışması ve mahalli sanatçıların seslendirdiği türkülerle program sona erdi.

Programa, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ramazan Ergel, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, daire amirleri ve veliler katıldı.

 

- Suşehri

İlçe Hükümet Konağı önündeki törende, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Hamza Ulusoy, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlamalar, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bulunan suni çim sahada devam etti.

Burada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan öğrencilerden Enes Berk Şen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğe armağan edildiğini belirtti.

Şiirlerin okunmasının ardından, gençler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu. 

Programda, okullarda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, Kaymakam Kadir Perçi, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Aydın ve Belediye Başkanı Fazlı Yüksel tarafından ödülleri verildi.

Program, halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

 

- Ulaş

Ulaş'taki törenler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Bülent Çezik'in Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi bahçesinde devam eden kutlamalara, Kaymakam Yusuf Cankatar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Zülfikar Özılgın, Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, İlçe Emniyet Amiri Ergün Işıldar ve protokol üyeleri katıldı.

Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan Çezik, gençlere seslenerek, " Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak, sonsuza kadar korumak görev ve sorumluluğu içerisinde olmalısınız" dedi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu programda, halk oyunları gösterisi sergilendi.

Program, Gençlik Haftası kapsamında halı saha futbol, voleybol, satranç turnuvalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Cankatar tarafından kupa ve madalyaların verilmesiyle son buldu.