2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na doğru

2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na doğru
2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na doğru
- Gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerindeki yeni teknolojileri üreticisiyle buluşturmak için organize edilen fuar, bu yıl Kangal Köpeği ve Akkaraman Kangal Koyunu temasıyla düzenlenecek

SİVAS (AA) - Sivas'ta bu yıl ikincisi düzenlenecek AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın hazırlıkları sürüyor.

Sivas Ticaret Borsasından yapılan yazılı açıklamaya göre, gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerindeki gelişmeleri yakından takip etmek, yeni teknolojileri üreticisiyle buluşturmak, sektörel eğitimlere katkıda bulunmak amacıyla organize edilen 2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 03-06 Eylül 2015 tarihlerinde Sivas Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aslan, fuarın hasat mevsiminin sona ermesinin ardından yapılacağına dikkat çekerek, bundan dolayı üreticilerin fuarda alet ve ekipman alabileceklerini belirtti.

Aslan, fuarın Kangal Köpeği ve Akkaraman Kangal Koyunu temasıyla düzenleneceğini vurguladı.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu da fuarın Sivas'ta tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çok önemli bir fırsat olduğunu belirterek, "Tarım sektöründeki gelişmeleri ve yeni teknolojileri Sivaslı çiftçimizle buluşturarak Sivas'ı tarım sektörünün İç Anadolu Bölgesi'ndeki en önemli merkezlerinden biri haline getirmek için çalışıyoruz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz 2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın hayırlı olmasını dilerim" açıklamasında bulundu.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Fırsat

  ,

  Tarım

  ,

  Fuar

  ,

  gıda

  ,

  eylül

  ,

  Aslan

  ,

  2015